+ mapa

Výlety jsou fakultativní, je možné je přikoupit k zájezdu. O aktuální nabídce, podmínkách a cenách se informujte na místě u našeho delegáta.

 • Athény

  Athény – výlet do hlavního města Řecka, které je jednak moderní 5-ti milionovou metropolí, ale zejména centrem antické kultury a místem, kde jsou soustředěny nejcennější antické památky na balkánském poloostrově. V průběhu výletu máte možnost navštívit slavný Panathénajský Olympijský stadion, ruiny největšího antického Chrámu Olympského Dia, monumentální pahorek Akropolis a na něm či pod ním rozeseté chrámy a amfiteátry z různých období antiky, starou řeckou Agoru pod Akropolí, kde je možné navštívit i nejzachovalejší antický chrám – Thesseion, bleší trh v historické čtvrti Plaka či hlavní athénské náměstí Syntagma. Vstupné na památky není součástí ceny zájezdu.

  Cesta cca 400 km (4 hodiny). Celodenní výlet. Cena 50,- EUR, děti do 12-ti let 45,- EUR.

  + -
 • Ostrov Skiathos

  Ostrov Skiathos – výlet na nejhezčí ostrov ze souostroví Severní Sporády nacházející se východně od pohoří Pilio, jižně od Veliky. Vyplouvá se z přístavu Amaliapolis výletní lodí kapitána Kostase, která Vás doveze do městečka Skiathos – zde navštívíte vyhlídku nad přístavem u kostelíka Agios Fanurios, následně se budete moci vypravit do klikatých uliček plných obchůdků a restaurací. Po té Vás loď převeze na východní okraj ostrova, kde jsou jedny z nejkrásnějších pláží v Řecku – Koukounaries – zde bude dostatek času na koupání či využití četných mořských atrakcí. Během plavby se budete moci kochat nádhernou přírodou a bude i příležitost naučit se tradiční řecké tance. Jednoznačně nejoblíbenější výlet.

  Cesta do přístavu cca 120 km (1,5 hodiny) a plavba lodí cca 2,5 hodiny. Celodenní výlet. Cena 45,- EUR, děti do 12-ti let 40,- EUR.

  + -
 • Meteora

  Meteora – výlet na slavné byzantské kláštery na vrcholcích skal tyčících se nad městečkem Kalambaka v centrální části Řecka. Jedná se o mystické místo, které je jedinečné svou přírodní scenérií jdoucí ruku v ruce s historií pravoslavného náboženství v Řecku a výjimečnými stavbami klášterů vznikajících od poloviny 14. století n.l. Výlet zahrnuje návštěvu městečka Kalambaka (v pátek s tradičním venkovským trhem) a cestu k vrcholkům meteorských skal, během které máte možnost spatřit všech 6 do dnešní doby dochovaných klášterů, z nichž dva dosud obydlené mnichy a jeptiškami, můžete i přímo navštívit (vstupné do klášterů ve výši cca 6 EUR není v ceně zájezdu).

  Cesta cca 120 km (1,5 hodiny). Půldenní výlet. Cena 30,- EUR, děti do 12-ti let 25,- EUR.

  + -
 • Waterland

  Waterland – výlet do vodního světa plného tobogánů, skluzavek, atrakcí pro děti a bazénů se sladkou vodou. Waterland se nachází v obci Tagarades u druhého největšího města Řecka – Soluně. Jedná se o odpočinkový výlet atraktivní zejména pro děti a mládež, ale i pro rodiny s dětmi. Vstupné do parku je součástí ceny zájezdu.

  Cesta cca 160 km (2 hodiny). Celodenní výlet. Cena 40,- EUR, děti do 14-ti let 35 EUR, děti do 4 let 30,- EUR.

  + -
 • Larissa

  Larissa – výlet za nákupy a prohlídkou centra hlavního města kraje Thessálie, současně čtvrtého největšího města Řecka.

  Cesta cca 50 km (50 minut). Odpolední až večerní výlet. Cena 20,- EUR, děti do 12-ti let 15,- EUR.

  + -
 • Agia

  Agia – výlet na tradiční páteční trhy do městečka vzdáleného od Veliky cca 15 km. V pětitisícové Agie uvidíte každodenní život místních obyvatel, okusíte atmosféru venkovského bazaru a budete si moci za nízké ceny nakoupit vše od ovoce a zeleniny po textil či obuv.

  Cesta cca 20 minut. Dopolední výlet. Cena 12,- EUR, děti do 12-ti let 8,- EUR.

  + -

Dále je možné individuálně dohodnout výlet do pohoří Olymp, až na nejvyšší vrcholek Řecka, kterým je Mytikas tyčící se do nadmořské výšky 2 917 m.n.m., dále do bájné věštírny v Delfách či do dalších destinací na přání našich hostů.