+ mapa

Stravování v Řecku je kapitola sama pro sebe. Součástí skvělé dovolené by měl být i odpovídající gastronomický zážitek, což Vám velmi rádi zprostředkujeme. Středomořská kuchyně se od té naší liší, je bohatá na zeleninu a z ní vycházející pokrmy, využívá dary moře v podobě čerstvých ryb a mořských plodů, ale pracuje i s „běžnými masy“, které však jinak pojatou úpravou a zejména použitým kořením chutnají jinak než u nás doma. A zelenina, která vyrostla na řeckém slunci, zpravidla na zahrádce za restaurací, je zkrátka jiná než na jakou jsme zvyklí u nás. Správná řecká hostina je specifická množstvím talířů s různými chody na stole, z nichž ochutnávají všichni stolovníci najednou (aby nikdo nebyl o nic ochuzen) a další přinášené pokrmy přibývají, přičemž zvykem je, že personál prázdné talíře neodnáší – to však není projevem neochoty či špatného přístupu k hostům, ale jde o způsob jakým lze ukázat, jak dobře se společnost u stolu má…

Pokud jde o formu stravování, můžeme Vám zajistit polopenzi či večeři v jedné z restaurací (jednotné menu), nejlépe však řeckou gastronomii poznáte, když zejména večeře necháte otevřené a budete si dle chuti vybírat každý večer, do které z restaurací se vypravíte.

Za již více než 20 let, co do Veliky jezdíme, máme o jednotlivých restauracích dokonalý přehled. Známe celé rodiny, které restaurace provozují a víme, že se o Vás dobře postarají. Níže Vám doporučujeme 4 z nich (byť dobrých je zde mnohem více), každou něčím výjimečnou. Věříme, že po jejich návštěvě bude Vaše dovolená dokonalá.

 • Restaurace MURAGIO („RIZOS“)

  Klasická taverna u moře s posezením uvnitř i venku na pláži. Nabízí všechny tradiční řecké pokrmy (saláty, předkrmy, ryby, mořské plody i pokrmy z masa). Na přání Vám připraví skvělou musaku paní domácí, pro děti ale uvaří i něco více středoevropského. Když si v poledne chceme zajít na „cipuro a meze“ (místní pálenka doprovázená občerstvením dle volby pana domácího), tak většinou vyrážíme sem. Jedna z nejoblíbenějších taveren. Pro naše klienty nabízí slevu na konzumaci ve výši 20 %.

  + -
 • Restaurace AMADEUS

  Je to „Itálie v Řecku“ a musíme říci, že je dokonalá. Opět rodinný podnik kde jsou zapojeny všechny generace, „holky“ vaří a „kluci“ roznášejí, vše s úsměvem. Jejich pizza „Special“ je skvělá, dokonce si myslíme, že jsme zatím lepší nikde, ani v Itálii, nejedli, připravují úžasné těstoviny na všechny způsoby, saláty a předkrmy. Posedět můžete jak uvnitř v restauraci, tak venku na pláži pár metrů od moře. Skvělá volba. Pro naše klienty nabízí slevu na konzumaci ve výši 20 %.

  + -
 • Restaurace DOLCE VITA

  Úplně nejstarší podnik ve Velice, touto tavernou to tady vlastně všechno začalo. V 60-tých letech minulého století se místní rodák, po návratu „ze světa“, rozhodl, že na rodinných pozemcích mezi olivovníky přímo na pláži, otevře rybí tavernu. Jeho restaurace se stala velice oblíbenou a začala přitahovat více a více místních, čímž dala impuls rozvoji Veliky a jejího turistického potenciálu. Dnes restauraci provozuje syn zakladatele (pozor, rozumí i mluví dobře česky, byť je to 100 % Řek), a může Vám nabídnout skvělé ryby a mořské plody, ale i cokoliv dalšího z tradiční řecké kuchyně. Musíte jistě vyzkoušet. Pro naše klienty nabízí slevu na konzumaci ve výši 10 %.

  + -
 • Restaurace PLATANIA

  Další, všemi místními velice oblíbená, klasická taverna nabízející všechny tradiční řecké pokrmy. Z námi vybraných není jako jediná přímo u moře, ale nachází, stejně tak jako ty ostatní, blízko od našich ubytovacích kapacit, pod krásnými platany (odtud její název). Velice příjemná obsluha, která Vám splní každé přání. Opět doporučujeme. Pro naše klienty nabízí slevu na konzumaci ve výši 20 %.

  + -

A typ na rychlé občerstvení – fast food SMILE – skvělý gyros, skvělé suvlaki, na místě nebo s sebou. V létě tady potkáte během dne snad každého, kdo ve Velice právě je. Opět rodinný podnik. Gyros v poledne odtud je jasná volba naše i našich dětí.